Atpakaļ uz sarakstu

Igaunijas simtgades svinības!

Izbaudiet brīvdienas igauņu gaumē!

Ne tikai Latvija 2018.gadā svin savu apaļo dzimšanas dienu! Arī kaimiņzemes Lietuva un Igaunija gatavojas savām simtgades svinībām. Kā pirmā jubilāre no mūsu Baltijas republikām krāšno simtgades ballīti rīko Igaunija! Igaunijas dzimšanas diena ir 24.februāris. Apmeklējiet Tallinas viduslaiku vecpilsētu: bruģakmeņu ielas, senlaiku arhitektūra un izsmalcināti restorāni padara to par īstu pērli uz citu fona. Izbaudiet svētkus un atpūšaties skaistajā kaimiņzemes galvaspilsētā!

Ceļojuma programma:

1. DIENA.
6:30  izbraukšana no Rīgas. 
Katru gadu 24. februāris tiek atzīmēts ar krāšņu uguņošanu, koncertiem, aizsardzības spēku parādēm un prezidenta pieņemšanu. Šogad parāde sāksies no Tallinas Brīvības laukuma plkst.12:00. Bērni un pieaugušie varēs apbrīnot militārās vienības un priecāties par mūzikas pavadījumu orķestru izpildījumā. Parādē piedalīsies Aizsardzības spēku, policijas, robežsardzes un Savienoto Valstu gaisa spēku karavīri. 

Apskates ekskursija Tallinā (pēc vēlēšanas, par papildsamaksu). 
Igaunijas galvaspilsētas –Tallinas apmeklējums. Tallina - vecākā Ziemeļeiropas pilsēta, kurai ir viens no autentiskajiem viduslaiku pilsētu centriem Eiropā, kā arī bagāts vēstures un kultūras mantojums. Netālu no šaurajām ieliņām ar senatnīgo noskaņu slejas mūsdienu banku un viesnīcu augstceltnes, bet ostā nekad nerimst rosība. Cietoksnis, mūris, bruģakmens ielas un pat skursteņslauķi Vecpilsētas ielās – tas viss liek domāt par to, ka laiks Tallinā ir apstājies, un pilsēta negrib atvadīties no tik pierastām dekorācijām. Tallinā ir vistīrākais gaiss Eiropā. Izmanto to, lai pastaigātu pa pilsētu vai atpūšoties parkā, barojot vāveres. 
Ekskursijas laikā mēs pastaigāsimies pa līkumainām ieliņām ar augstām viduslaiku mājām – ar vējrādi un ķieģeļu jumtiem. Doma Baznīca, Parlaments, Garā Hermaņa tornis, Aleksandra Ņevska  pareizticīgo katedrāle, Dominikāņu klosteris, Rātslaukums - vienīgais līdz mūsdienām Ziemeļvalstīs saglabājies gotiskā stila rātsnams ar pilsētas simbola – Vecā Tomasa – figūru vējrādī., Lielie Jūras vārti, „Trīs māsas” , skatu laukumi, no kuriem redzama Lejaspilsēta un Somu līcis.
Nakts viesnīcā Tallinā.

2. DIENA.
Brokastis.
Ekskursija „Romantiskā Tallinas apkārtne” (pēc vēlēšanās, par papildsamaksu). 

Pirita. Redzēsiet skaisto baroka parku, pilsētas iedzīvotāju iecienīto Piritas pludmali un romantiskās Svētās Birgitas klostera drupas, varēsiet baudīt pār līci redzamo, neatkārtojamo pilsētas centra panorāmu. Iespēja pacelties TV tornī, kur paveras burvīgs skats uz pilsētu.

Kadriorgas pils un parks. Kadriorgas pils uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies, 18. gadsimta sākuma (1718-1725) ķeizariskā vasaras rezidence.
Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934. gadā pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs.

Keilas ūdenskritums – viens no lielākajiem ūdenskritumiem Igaunijā, tā augstums ir ap 6,1 m, platums – līdz 70 m. Apskatīt ūdenskritumu brauc cilvēki no visām pasaules malām. Ap to plešas ainavisks parks, blakus atrodas neogotiskā Keilas muiža. Ja Jūs būsiet īpaši vērīgi, tad, pastaigājoties pa parku Jūs varēsiet pamanīt putnus un dzīvniekus. Pie ūdenskrituma plešas arī kanjons, kuru izmēri ir: garums – 500 m un dziļums – 15 m. Pēc tradīcijas pie ūdenskrituma brauc jaunlaulātie pāri un uz tiltiņa kar slēdzenes, kas ir uzticības un izturīgas laulības simbols.
Netālu, jūras krastā, apskatāmas gleznainās Tūrisalas klintis.
Vakarā atgriešanās Rīgā.

EKSKURSIJU CENAS:
Bērni ekskursijās līdz 12 gadiem!

Ekskursijas Pērkot birojā Pērkot uz vietas
Ekskursija Tallinā 15 EUR/ bērniem - bez maksas 20 EUR/ bērniem - bez maksas
Ekskursija „Romantiskā Tallinas apkārtne” 15 EUR/ bērniem - bez maksas 20 EUR/ bērniem - bez maksas


Papildus izdevumi:

 • Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā - 20 EUR;
 • Piemaksa par papildvietu autobusā - 20 EUR;
 • Pusdienas - ap 15 EUR.

Ceļazīmes cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu ( WC; kondicionētājs, karstais ūdens, tēja, kafija – apstāšanās pauzēs);
 • Naktsmītnes atbilstoši maršruta aprakstam – tūrisma klases **/*** viesnīcās, divvietīgie vai trīsvietīgie numuri ar labierīcībām, brokastis;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļazīmes cenā neietilpst:

 • Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos.
 • Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • Medicīniskā apdrošināšana.

Svarīga informācija:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.