Atpakaļ uz sarakstu

Atklāj sezonu Igaunijas Salu tūrē!

Sāremā - Vormsi - Vilsandi - Hījumā!

Visi mēs zinā, ka Igaunija ir bagāta ar savām mazajām saliņām, kuru kopējais skaits pārsniedz 1500. Lielākā daļa no tām ir neapdzīvotas un tikai 19 var palielīties ar nelielu iedzīvotāju skaitu. Bet tieši tas piešķir salām šarmu un palīdz saglabāt vēsturisku mantojumu. Visi zina, kas ir Sāremā, bet dzirdot tādus nosaukumus kā Hījumā, Kassari, Vorsmsi vai Vilsandi -  cilvēki parasti iegrimst dziļās pārdomās, kur tas atrodas?!
Tālab aicinām Tevi doties ar mums iepazīt ko jaunu un nezināmu!

Ceļojuma programma:

1.DIENA.
6:00 izbraukšana no Rīgas. Īsa apstāšanās pauze Latvijas – Igaunijas robežā un tālāk taisnā ceļā uz prāmi!
Pirmo mēs iepazīsim Vormsi salu.
Uz Vormsi salas Rumpo pussalas augšējo galu ved 2,5 km gara pārgājienu taka, kas sākas Rumpo ciematā. Takā atrodas vairākas platformas, no kurām paveras skats uz Hullo un Svibijas līci un saliņām, kas ir atzīmetas kā ūdensputnu ligzdošanās un migrācijas pieturvietas. Rumpo pussalā plešas arī platības, kurās redzami reti tundras paskata ķērpju kopumi. 14. gadsimtā celtā Vormsi baznīca ir salas vēstures un kultūras galvenais piemineklis, tas atrodas salas centrā Hullo. Pēc zviedru aizbēgšanas no salas Otrā pasaules kara beigās baznīca ilgi stāvēja tukša, no jauna tā tika iesvētīta 1990. gada Olava dienā. Apskatīsim arī Saxby bāku. Bākas tuvumā, mežā ir daļēji saglabājušās 20. gadsimta sākumā Pētera Lielā būvētās jūrniecības drošības aizsardzības ēkas.
Vakarpusē dosimies uz mūsu divu dienu mājām – Sāremā. Pa ceļam uz Sāremā dosimies pāri Muhu - trešai lielākai Igaunijai piederošai salai. Salā salīdzinoši labi saglabājusies Igaunijas lauku kultūrainava.
Nakts viesnīcā Sāremā salas galvaspilsētā Kuresārē.

2. DIENA.
Brokastis.
Šajā dienā apskatīsim Vilsandi salu.
Tā ir vistālāk rietumos novietotā apdzīvotā sala Igaunijā. Uz Vilsandi salu var nokļūt ar laivu no Papisāres ostas un vasarā arī kājām.
Gandrīz 5 kilometru garā marķētā pārgājienu taka no Kūsnemmes pussalas gala ved pāri saliņām uz Veike-Vilsandi.
Suur-Vilsandi 2 pārgājienu takas sākas Vilsandi salas centrālajā daļā pie skatu torņa. 8 km garā taka vijās gar dienvidu piekrasti garām koraļļu rifiem un nonāk pie bākas, tad tālāk gar ziemeļu atpakaļ uz mežu. Otra pārgājienu taka ved uz Vesiloo salu, vijoties garām ar sētu ierobežotai kompleksās izpētes zonai.
Vilsandi Nacionālais parks ir vecākais Baltijas valstīs un ir visvairāk ar jūru saistītā aizsargājamā teritorija. Uz salas iepazīsieties ar Vilsandi dabas specifiku un dzirdēsiet stāstus par salas iedzīvotāju dzīvi. No Vilsandi ir nākuši daudzi slaveni kuģu būvētāji un jūrnieki.
Atpakaļ uz Sāremā brauksim ar kuģi.
Atgriežoties Sāremā, iegriezīsimies arī Sirves ragā. Tur aplūkosim arī slaveno Sirves bāku.1646. gadā Livonijas ģenerālgubernators Gabriels Oksenštierns lika uzbūvēt Serves pussalas galā esošajā mazajā saliņā primitīvu bāku. Rudens vētras parādīja, ka tās izvēlētā atrašanās vieta – mazā saliņa – nav piemērota, un bāka tika pārcelta uz Serves pussalas galu. 1770. gadā tur tika uzcelta akmens bāka, kas gāja bojā Pirmajā pasaules karā. Pašreizējā koniskā monolītbetona bāka uzstādīta 1960. gadā.
Nakts viesnīcā Kuresārē.

3. DIENA.
Brokastis.
Šī diena veltīta Hījumā salai!
Otra lielākā Igaunijas sala, Hījumā, atrodas sešus kilometrus no Sāremā salas.No Hījumā pa autoceļu var nokļūt Kasāres salā – Kasāres salā. Tur ir unikāla kadiķiem apaugusi zemes strēle, kas divus kilometrus ievirzās jūrā. Ceļā uz salas lielāko pilsētu Kerdlu atrodas  Krusta kalns, kur 1781.gadā notika dievkalpojums zviedriem, kurus pēc Katrīnas II dekrēta deportēja uz Ukrainu. Krusti gluži kā Lietuvas Šauļu Krusta kalnātiek likti krusti, kas veidoti no dabīgā materiāla – akmeņiem, zariem, zāles utt.
Pirms 450 miljoniem gadu uz salas nokritis meteorīts. Tā izsistās bedres malā atrodas Kerdlas pilsēta ar 4500 iedzīvotājiem. Hījumā sala tiek uzskatīta par drošāko Igaunijas reģionu.
Vakarā atgriešanās Rīgā.

EKSKURSIJU CENAS:
Bērni ekskursijās līdz 12 gadiem!

Ekskursijas Pērkot birojā Pērkot uz vietas
Ekskursija Vormsi salā 20 EUR 30 EUR
Vilsandi salas apskate 25 EUR 35 EUR
Hījumā salas apskate 20 EUR 30 EUR


Papildus izdevumi:

 • Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā - 40 EUR;
 • Piemaksa par papildvietu autobusā - 40 EUR;
 • Kuresāres pils - 7 EUR.

Ceļazīmes cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (WC; kondicionētājs, karstais ūdens, tēja, kafija – apstāšanās pauzēs);
 • Naktsmītnes atbilstoši maršruta aprakstam – tūrisma klases **/*** viesnīcās, divvietīgie vai trīsvietīgie numuri ar labierīcībām, brokastis;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi;
 • Prāmis Muhu – Virtsu;
 • Prāmis Vormsi - Rohukula.

Ceļazīmes cenā neietilpst:

 • Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos.
 • Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • Medicīniskā apdrošināšana.

Svarīga informācija:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.