Atpakaļ uz sarakstu

Ziemeļu karaliene - Narva!

Igaunija ir lielisks galamērķis dabas un pilsētas atpūtniekiem, kuri vēlas mazliet izstaipīt kājas un baudīt mieru un klusumu. Šoreiz piedāvājam iepazīt Ziemeļ Austrumigauniju. Tai  piemīt patiesi fascinējoša pievilcība.  Šis Igaunijas nostūris atšķiras no citiem valsts reģioniem ar savu raibo identitāti, ko veido gan somugru un slāvu mentalitātes cieša mijiedarbība. Te tu varēsi baudīt gan dabas pievilcību, gan pilsētas šarmu vienlaicīgi. Ļaujies pārsteigumiem un baudi Ziemeļ Austrum Igauniju kopā ar mums.

Ceļojuma programma:

1. DIENA.
7:15 izbraukšāna no Rīgas.
Mūsu pirmā apstāšanās vieta Igaunijā būs Kolkjas vecticībnieku muzejā, kur būs iespējams apskatīt vecticībnieku tradicionālo apģērbu, sadzīves priekšmetus, rokdarbus, darbarīkus, fotogrāfijas, grāmatas un citus materiālus. 
Krievijas vecticībnieki (staroveri) nemainīgi seko savām reliģiskajām tradīcijām jau vairāk nekā 1000 gadu. Igaunijā ir 11 vecticībnieku draudzes ar aptuveni 15 000 locekļu. Tradicionālā vecticībnieku apmešanās vieta ir Peipusa-Pleskavas ezers.
Pēc muzeja apmeklēšanas īstais laiks iepazīties ar Peipusa-Pleskavas ezera zivju virtuvi!  Īpašais Kolkjas zivju un sīpolu restorāns piedāvā ēdienus, kas ir pagatavoti no Peipusa-Pleskavas ezera zivīm un vietējiem dārzeņiem pēc vecticībnieku no paaudzes uz paaudzi glabātām tradicionālām receptēm. Uz galda netrūks, protams, arī samovārs.
Pēcpusdienā ieradīsimies Narvā, kas ir Eiropas ceļa E-9 galējais punkts! E-9 sākas Portugālē!
Narvā atrodas vislabāk saglabājusies pils – Hermaņa cietoksnis. No pils paveras skats uz robežupi un aiz tās esošo Krievijas teritoriju.
Narvā saplūst igauņu un krievu kultūra, un tā ir lieliska vieta atpūtai ceļā uz Sanktpēterburgu un no tās. Pirmais SPA Narva-Jēsū tika atvērts XIX gadsimtā, aizsākot izcilas un stabilas tradīcijas.
Ekskursija pilsētā vietējā gida pavadībā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
Nakts viesnīcā Narvā.

2. DIENA.
Brokastis.
Šai dienā dosimies aplūkot citu Igaunijas pilsētu – Paidi. Šī pilsēta lepojas ar savu Vaļņu torni un Vaļņa kalna cietokšņa drupām, ar savām sporta sacīkstēm, bērnu izklaidēm. Paides Vaļņa tornis ir kļuvis par Paides pilsētas, kā arī par Jervas apriņķa ģerboņa simbolu. Paides Vaļņa kalnā ir uzstādīta piemiņas zīme sacelšanās laikā nogalinātajiem četriem igauņu karaļiem.
 
Atceļā paviesosimies arī Igaunijas vasaras kūrorta galvaspilsētā Pērnavā, kur vietējā gida pavadībā varēsiet iepazīt Pērnavas leģendas un slaveno personību dzīvesstāstu. Piemēram, vai zinājāt, ka Pērnavā dzimis Gustavs Faberžē – juvelieris, viņa dēls Pēteris Karls Fabergé (Peter Carl Fabergé`) kļuva par pasaulslavenu juvelieri, kas galvenokārt kļuva slavens ar savām Lieldienu olām, kas bija bagātīgi rotātas ar dārgakmeņiem. Papildus Krievijas imperatora galmam,  viņa darbus pasūtīja arī citu Eiropas imperatoru galmi. 
Vakarā atgriešanās mājās.

EKSKURSIJU CENAS:
Bērni ekskursijās līdz 12 gadiem!

Ekskursijas Pērkot birojā Pērkot uz vietas
Ekskursija Narvā 20 EUR/ bērniem 10 EUR 30 EUR/ bērniem 15 EUR
Ekskursija Pērnavā 10 EUR/ bērniem 5 EUR 20 EUR/ bērniem 10 EUR
Ekskursija „Laika mašīna” Paides muzejā 10 EUR/ bērniem 5 EUR 20 EUR/ bērniem 10 EUR


Papildus izdevumi:

 • Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā - 20 EUR;
 • Piemaksa par papildvietu autobusā - 20 EUR;
 • Ieejas biļete Vecticībnieku muzejā - 5 EUR/ bērniem - 2 EUR;
 • Pusdienas Sīpolu zivju restorānā - 15 EUR.

Ceļazīmes cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu ( WC; kondicionētājs, karstais ūdens, tēja, kafija – apstāšanās pauzēs);
 • Naktsmītnes atbilstoši maršruta aprakstam – tūrisma klases *** viesnīcās, divvietīgie vai trīsvietīgie numuri ar labierīcībām, brokastis;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļazīmes cenā neietilpst:

 • Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos.
 • Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • Medicīniskā apdrošināšana.

Svarīga informācija:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.