Atpakaļ uz sarakstu

Uz Mafijas šūpuli Sicīliju!

13 neaizmirstamas dienas īstā Itālijā!

Vācu dzejnieks J.V.Gēte reiz rakstīja: „Ja neesat redzējis Sicīliju, Itālija neatstās pēdas jūsu dvēselē. Sicīlija ir Itālijas atslēga”. Citiem vārdiem sakot, neiepazīstot Sicīliju, neiepazīsi arī īsto Itāliju. Eiropā nav citas vietas ar tik bagātu vēsturi, dabu, daudznacionālu kultūru un smaragdzaļu jūru.

Ceļojuma programma:

1. DIENA.
5:15 izbraukšana no Rīgas. Ceļā Lietuva, Polija. Pusdienas pauze Polijā. Nakts viesnīcā Polijas Vācijas pierobežā.

2. DIENA.
Brokastis. Brauciens cauri Čehijai. Pusdienlaikā ieradīsimies lielākajā Eiropas pazemes ezerā Seegrotte, bijušajās Austrijas ģipša raktuvēs, kur Jūs sagaida romantisks brauciens ar laivām pa šo pazemes ezeru.
Vakarā ierašanās viesnīcā

3. DIENA.
Brokastis. Brauciens līdz Florencei. Ja esat Florencē pirmo reizi, tad vislabāk to iepazīt gida pavadībā.
Ekskursija "Toskānas pērle - Florence" (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
Jūs varēsiet redzēt visas vietas, pateicoties kurām Florence ir kļuvusi slavena visā pasaulē. Kopā pabūsim gan Florences garīgajā sirdī, kur atrodas tās Katedrāle, Baptistērijs, Džotto zvanu tornis, gan Siņorijas laukumā, kas ir kā muzejs zem atklātām debesīm un no kurienes paveras PalaccoVekjo, kas jau gadsimtiem ilgi simbolizē pilsētas politiskās un sabiedriskās dzīves centru. Ne vien ģeogrāfiski, bet arī valstiski Toskāna viduslaikos ir bijusi vienota Mediči valdījumā. Renesanses dzimtene, Eiropas mākslas, kultūras un zinātnes šūpulis ir šis reģions, jo tieši no Toskānas nāk Mikelandželo, Dante, Leonardo da Vinči, Pučini, Vespuči, Galileo Galilejs. Šodien Toskānas vārdu pasaulē nes slavenais tenors Andrea Bočelli, kas savās dziesmās ieliek to dabas plašumu, bagātību un tās ļaužu emocijas, bez kurām Toskāna nebūtu Toskāna. 
Nakts viesnīcā Florences apkaimē.

4. DIENA.
Brokastis. Brauciens līdz Romai.
Ekskursija "Civilizācijas šūpulis Roma" (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
Iepazīšanās ar Romas vēsturisko centru: Sv. Eņģeļa cietoksnis un Tibras upe, Greznais Navona laukums un senais Panteons, skaistākā no Romas strūklakām – Trevī, Venēcijas laukums. Romas impērijas vēsture, varenās impērijas gadsimti vienā laukumā – Foro Romano un mūžīgais Kolizejs. Panteons, kur var sajust milzīgu enerģijas pieplūdumu. Kapitolija pakalns ar Mikelandželo projektētajām kāpnēm. Vatikāna apskate. Grandiozais arhitektūras ansamblis, kur tempļi, pilis un nocietinājumi lieliski harmonē ar dārziem un parkiem. Svētā Pētera laukumu ieskauj kolonnas. Tās simbolizē rokas, kas ieskauj visus ticīgos. Laukuma centrā atrodas obelisks, ko no Ēģiptes atveda Romas imperators Kaligula. Sv.Pētera katedrāle – lielākā katoļu baznīca pasaulē. Brīvajā laikā iespēja pacelties Sv. Pētera katedrālē un apskatīt Romas panorāmu vai arī apmeklēt Vatikāna muzejus.
Nakts kempingā Romas apkaimē.

5. DIENA.
Amalfi ir viens no Eiropas iekārojamākajiem un romantiskākajiem ceļojumu galamērķiem, kas valdzina ceļotājus jau kopš senatnes. Līdz 1852. gadā Latari kalnos tika izveidots 40 kilometrus garais Strada Statale 163 (Nastro Azzurro) ceļa posms, kas ved no Sorento apkārtnē esošā Metas kalnu ciematiņa uz Vietri sul Mare pilsētu austrumos, šeit nebija ceļa, kas savienotu piekrastes pilsētas. Mūsdienās šis "ceļš ar 1000 līkumiem" apliecas ap augstām klintīm, vijas starp aizām, garām olīvkoku un citronkoku audzēm, ciematiem ar balti krāsotiem namiem, ne mirkli neizlaižot no redzesloka dzirkstoši zilo jūru tālu lejā. Jāpiebilst, ka vietējie pa šiem mazajiem kalnu ceļiem traucas neiedomājami veikli, pat lielie autobusi, šaurajos līkumos taurējot, samainās ātri, bet tūristiem, kas tur ierodas pirmo reizi, Amalfī krasta izbraukšana ar personīgo auto var būt īsts pārbaudījums.

Šai dienā apmeklēsim arī slaveno Pompeju. Visas bojā gājušās pilsētas zem drupām tika no jauna atklātas tikai 18, gadsimtā. Pompeji ir starp pasaules lielākajām arheoloģiskajām bagātībām un iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Jāpiebilst, ka arī 1631. gada Vezuva izvirdums paņēma aptuveni 3500 cilvēku dzīvības. Pašlaik katru gadu seno pilsētu apmeklē aptuveni 2,5 miljoni tūristu. Tāpēc joprojām darbīgais vulkāns, kura tiešā tuvumā dzīvo apmēram trīs miljoni cilvēku, vēl aizvien tiek uzskatīts par vienu no bīstamākajiem vulkāniem pasaulē.
Nakts kempingā Neapoles tuvumā.

6. DIENA.
Itālija nav Latvija – tai pieder daudz salu, viena par otru slavenāka un skaistāka. Tuvākas un tālākas, lielākas un mazākas. Īpaša Itālijas salu galerijā ir Kapri – neliela sala pretī Neapolei, kuru līdz sirds dziļumiem iemīlējuši Romas imperators Tibērijs un slavenais zviedru humānists, ārsts un rakstnieks Aksels Munte.
Nakts viesnīcā pie Kalabrijas.

7. DIENA.
Brokastis. Pārcelsimies uz Sicīlijas salu! Sicīlija ir Vidusjūras lielākā sala un viens no Itālijas autonomajiem apgabaliem. 
Ekskursija Mesīnā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
Mesinas jūras šaurums to atdala no dienvidu Itālijas reģiona Kalabrijas. Runājot par Mesīnu, ir grūti turēties pretī kārdinājumam ienirt pasaku un leģendu pasaulē. Pasaulē ir diezgan maz pilsētu, kurām ir tikpat bagātīgs folkloras, nostāstu un mītu mantojums, kāds tas ir Mesīnai. Mesīnas vēsture, tās rašanās ir saistīta ar pasaku varoņiem un daudziem mītu tēliem, tomēr vēsturnieki cenšas pierādīt, ka ne jau Neptūns ar savu trijžuburi atšķēla Sicīliju no pārējā kontinenta un ka antīko pilsētu šajā vietā nav izveidojis tās skaistuma apburtais Saturns. Senatnē Mesīnas nosaukums bija Zankla, Mesana. Šī bija daudzu tautu tikšanās un sadursmju vieta. Mesīna ir skaista un bagāta pilsēta. Būdama svarīga ostas un tirdzniecības pilsēta, tā spējusi saglabāt arī daudzus arhitektūras pieminekļus. No normaņu laikiem (XIIgs.) ir saglabājusies katedrāle un zvanu tornis, kurā ir pasaulē lielākais astronomiskais pulkstenis. Pilsētas senākā baznīca ir bizantiešu stilā celtā Santissima Annunciata dei Katalani (XIIgs.), kuru nespēja sagraut ne zemestrīces, ne Otrā Pasaules kara bombardēšanas. Paliekošu iespaidu rada Neptūna strūklaka un Oriona avots, kuru XVI gs. izveidoja Mikelandželo māceklis Montorsoli.

Ekskursija Taormīnā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
Taormina ir viena no skaistākajām Sicīlijas pērlēm, kas arī pērlei atbilstoši atrodas uz klints, pašā jūras malā. Pilsētā var nokļūt tikai pieveicot ievērojamu serpentīnu vai arī ar dīvainu funikulieri, kas no jūras malas viesus Taorminā nogādā burtiski pāris minūšu laikā. Pilsēta mudž no tūristiem, turklāt tā tas še ir jau kopš 19. gadsimta, - taču visi ir pozitīvi noskaņoti un kā nu ne, ja saule, ziedošas puķes un pasta kartiņu cienīgi skati paveras no katra stūra, bet uz ielām serenādes un fragmentus no operām izpilda melnā ģērbti itāliešu dziedoņi ar mandolīnām rokās. Vienā pilsētas pusē pie kājām jūra - pilna maziem kuģīšiem un buru laivām, otrā - majestātiskā Etna, ar mākoņu gredzenu ap virsotni.
Taorminas lepnums un iecienītākais tūristu apskates objekts ir antīkā grieķu-romiešu amfiteātra drupas - slavenākās Sicīlijā un pat visā Itālijas dienvidu daļā. Teju caur katru leģendārā teātra logu ailu manāma tālumā esošās Etnas vulkāna dūmu strēmelīte, un sajūta, sēžot vietās, kur jau pirms gadu tūkstošiem sēdējuši skatītāji, ir patiesi grandioza.
Nakts viesnīcā pie Katānijas.

8. DIENA.
Brokastis.
Uzkāpt vulkānā Etna un ielūkoties krāteru dzīlēs – tā ir lieta, kas noteikti Sicīlijā jāizdara. Etna atrodas Itālijas salas Sicīlijas ziemeļaustrumos, Katānijas un Mesīnas pilsētu tuvumā. Senie grieķi ticēja, ka Etnā dzīvoja uguns dievs Vulkāns, kas izvirdumu laikā gatavoja ieročus kara dievam Marsam. Arī vienacainie briesmoņi ciklopi pēc sengrieķu domām dzīvoja Etnā.
Etna ir lielākais aktīvais vulkāns Eiropā un viens no aktīvākajiem vulkāniem pasaulē, no kura regulāri notiek izvirdumi. Tas ir vulkāns, kuram ir visilgākā reģistrētā izvirdumu vēsture pasaulē sākot no 1500. gada pirms mūsu ēras.

Ekskursija Katānijā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
Vulkāna Etna pakājē ir Katānija – otra lielākā pilsēta Sicīlijā. Tajā dzīvo 305,7 tūkst. drosmīgu iedzīvotāju. Kā dievība tumšā Etna no saviem augstumiem vēro dzīvi Katānijā. Etna ir pilsētas iedzīvotāju čakluma un neatlaidības simbols. Pilsēta VIIIgs. p.m.ē. dibinājuši grieķu kolonisti. 1169. un 1693.gada zemestrīcēs un lavas izvirdumos šī vieta bija smagi izpostīta. Pilsēta pārvērtās gruvešu un pelnu kaudzēs. Tāpat kā citviet Sicīlijā, Katānijā pārsvarā redzamas baroka stilā celtas ēkas, kas uzbūvētas pēc Etnas izvirduma 1693.gadā. Slavenākā baroka arhitektūras stilā celtā ēka ir Sv.Agates katedrāle, kas uzcelta XVII gadsimtā. Šo svēto uzskata par pilsētas aizbildni. Viņa aizsargā pilsētu no ugunsgrēkiem un vulkāna izvirdumiem. Katedrāles laukuma centrā ir pilsētas simbols – Ziloņa strūklaka (Fontana dell' Elefante). Gan strūklaku, gan katedrāli 1736.gadā uzcēla Džovani Batista Vakarīnī. Viņš apvienoja bizantiešu ziloņa skulptūru un ēģiptiešu obelisku. Strūklaka veidota no sacietējušās lavas. Katānijas slavenākie tempļi un pilis: Svētā Nikolo baznīca un klosteris, Sv.Franciska baznīca; māja, kurā dzimis komponists Vinčenco Bellīnī, viņa vārdā nosauktais Operas teātris. Pilsētas centrā saglabājušās arī romiešu laika celtnes: no lavas un marmora celtais romiešu teātris, kas spēja uzņemt apmēram 7000 iedzīvotāju, mazais Odeons un pirtis (Terme della Rotonda). 1434.gadā Katānijā tika nodibināta Sicīlijā pirmā universitāte. XIX gs.to pārbūvēja no jauna.
Nakts viesnīcā Katānijas apkaimē.

9. DIENA.
Brokastis. Brauciens uz Sirakūzām.
Ekskursija Sirakūzā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
Sirakūzas atrodas Jonijas jūras austrumu piekrastē. Tas ir viens no pazīstamākajiem antīkās kultūras centriem, iespaidīga grieķu aizjūras kolonija. Sirakūzas dibinātas VII gs. p.m.ē. un jau tirāna Heliona laikos kļuva par plaukstošu Vidusjūras pilsētu. Tieši šajā pilsētā IIIgs. p.m.ē. matemātiķis Arhimēds atklāja galveno hidrostatikas likumu un kails izskrēja uz ielas, saukdams: „Eureka!”. Šajā „tūkstoš smaržu un ziedu” pilsētā ilgu laiku mita filozofs Platons. Tūristu uzmanību visvairāk piesaista arhaiskā vecpilsēta (UNESCO pasaules mantojuma objekts), kas ir Ortigijas salā. Šī pilsētas daļa apbur ar savām šaurajām ieliņām, spāņu baroka stila baznīcām, katedrāli, Aretūza avotu, kam līdzās aug papirusi. Būtu jāapskata arī arheoloģiskais parks, kas ir galvenajā salā. Tur, paugura nogāzē, Jūs ieraudzīsiet ar V gs. p.m.ē. datēto grieķu teātri, kurā savas vārsmas skandējis pats Eiripīds, Latomia del Paradiso (Paradīzes) akmeņlauztuves, klinti, kuru dēvē par Dionīsa ausi. Euriāla pils ir svarīgākā sengrieķu aizsardzības būve. Saglabājušās ir Apolona un Artemīdas svētnīcu drupas.
Brauciens pāri Mesīnas šaurumam.
Nakts viesnīcā Kalabrijas apkaimē.

10. DIENA.
Brokastis. Pārbrauciens gar Adrijas jūras piekrasti līdz Rimini apkārtnei. Nakts kempingā pie Rimini.

11. DIENA.
Ekskursija pa San Marino ar vīna degustāciju (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
San Marino ir vismazākā un vissenākā republika mūsdienu Eiropā. San Marino lieliski saglabājusi savu viduslaiku arhitektūru. Pastaigājoties pa vissenākās „Terra della Liberta” (tulkojumā „Brīvības zeme”) ieliņām, Jūs izjutīsiet šīs zemes neparasto valdzinājumu. San Marino, lepojas ar to, ka visas pastāvēšanas laikā tā ir bijusi neatkarīga valsts. Jūs apskatīsiet valdības pili, kas atrodas Brīvības laukumā, viduslaiku cietoksni, kas atrodas Titana kalna virsotnē un ir San Marino simbols. Kā suvenīru varat iegūt valsts zīmogu pasē. 
Dosimies uz vienu no slavenākajām Itālijas vīna darītavām – Fattoria Paradiso. Tikai šajā vietā aug vīnogu šķirne Barbarossa un to, ka šī vīnogu šķirne nav atrodama nekur citur pasaulē ir pierādījuši ASV institūts. Vīna darītava ir Pezzi ģimenes īpašums un vīna pazinēju lokā Mario Pezzi vārds ir ļoti pazīstams. Pie Mario Pezzi viesojies gan Romas pāvests Jānis Pāvils II, gan kosmonaute Valentīna Tereškova, aktieris Inokentijs Smoktunovskis, gan daudzi pazīstami aktieri, mākslinieki, politiķi. Arī ASV prezidents Ronalds Reigans bijis Mario Pezzi fans! Tagad saimniecību vada Mario Pezzi meita Graciella. Vispirms Jūs sagaida ekskursija vīna darītavā, kuras laikā Jūs apskatīsiet gan vīnogu plantācijas un apmēram 40 pāvus, kas šos vīnogu laukus papildina ar savu krāšņumu, gan redzēsiet brīnišķīgu skatu no kalna virsotnes, gan aplūkosiet slavenu vīna kolekciju, kur var redzēt vīna pudeles, kas ir tikai vienā eksemplārā un fotografēsieties uz slavenajām „vīna kāpnēm”, kur ir uzņemtas daudzas dokumentālās filmas. Ekskursijas nobeigumā degustācija senā medību zālē, kur degustēsiet 5 dažādus vīnus, uzkodās būs itāļu maize un parmizāna siers, olīveļļa un šai balzamiko! 
Nakts kempingā Itālijā.

12. DIENA.
Agra izbraukšana mājup. Ceļš cauri Itālijai, Austrijai, Čehijai. Nakts viesnīcā Polijas pilsētas Katovices apkaimē.

13. DIENA.
Brokastis. Mājupceļš caur Poliju, Lietuvu. Pusdienas pauze Polijā. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.

EKSKURSIJU CENAS:
Bērni ekskursijās līdz 12 gadiem!

Ekskursijas Pērkot birojā Pērkot uz vietas
Ekskursija "Toskānas pērle - Florence" 35 EUR/ bērniem 20 EUR 50 EUR/ bērniem 30 EUR
Ekskursija pa San Marino ar vīna degustāciju 50 EUR/ bērniem 35 EUR 65 EUR/ bērniem 45 EUR
Ekskursija "Civilizācijas šūpulis Roma" 35 EUR/ bērniem 20 EUR 45 EUR/ bērniem 30 EUR
Ekskursija Mesīnā un Taormīnā 35 EUR/ bērniem 20 EUR 45 EUR/ bērniem 30 EUR
Ekskursija Katānijā 35 EUR/ bērniem 20 EUR 45 EUR/ bērniem 30 EUR
Ekskursija Sirakūzā 35 EUR/ bērniem 20 EUR 45 EUR/ bērniem 30 EUR


Papildus izdevumi:

 • Piemaksa par vienvietīgo numuru viesnīcā - 260 EUR;
 • Piemaksa par papildvietu autobusā - 260 EUR;
 • Brauciens ar laivu pa Seegrotte ezeru - 11 EUR/ bērniem - 8 EUR;
 • Kuģītis uz Kapri salu - 25 EUR;
 • Zilās aizas apmeklējums Kapri salā - 15 EUR;
 • Vilciena biļete līdz Florencei - 5 EUR;
 • Metro biļetes Romā - ap 5 EUR;
 • Ieejas biļete uz Pompeju - 13 EUR/ bērniem - 7.50 EUR;
 • Austiņas ekskursiju laikā (pēc vēlēšanās 2-3 EUR par katru ekskursiju).

Ceļazīmes cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (WC; kondicionētājs, karstais ūdens apstāšanās pauzēs);
 • Naktsmītnes atbilstoši maršruta aprakstam – tūrisma klases **/*** viesnīcās, divvietīgie vai trīsvietīgie numuri ar labierīcībām, brokastis;
 • Kempinga mājiņas, četrvietīga/piecvietīga izmitināšana, bez brokastīm. Kempinga mājiņās divas atsevišķas guļamistabas, labierīcības un pilnībā aprīkota virtuve;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļazīmes cenā neietilpst:

 • Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos.
 • Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • Medicīniskā apdrošināšana.

Svarīga informācija:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.