Atpakaļ uz sarakstu

Karstā šokolāde un starptautiskais ledus skulptūru festivāls Jelgavā!

Jelgava – tā ir aristokrātiska pilsēta, bijusī Kurzemes hercogistes Mītavas galvaspilsēta. Savā krāšņajā pilī ir sagaidīti augsti viesi, kuru vidū ir pat karaliskās personas: 1779.gadā Jelgavas pilī apmetās slavenais grāfs Kaliostro –nākamais Francijas karalis Ludviķis 18, kurš ilgu laiku šeit nodzīvoja ar savu ģimeni, atrazdamies emigrācijā.

Ceļojuma programma:

9:00 - Izbraukšana no Rīgas. Ierašanās Jelgavā.
Apskates ekskursija Jelgavā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). 
Jūs iepazīsieties ar pilsētas galvenajiem apskates objektiem, starp kuriem galvenais ir Jelgavas pils – bijusī Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence. Tas ir viena no arhitekta Bartolomeo Rasstrelli šedevriem. Jelgavas pils puspagraba stāvā atrodas unikāli Latvijas vēstures pieminekļi – sarkofāgi, kuros apglabāti Kurzemes valdnieki un to ģimenes locekļi. Runa iet par Bīronu un Ketleru dzimtām. Sarkofāgi ir grezni rotāti ar dzimtas ģerboņiem, dižciltīgiem dzīvnieku siluetiem un dārglietām. Šeit var arī apskatīt senos tērpus, hercogu ģīmetnes, mākslas priekšmetus no šī skaistā laikmeta.

Karstā šokolāde un hercogu rezidence.
Jelgavas pilī Jūs sagaida ne tikai Kurzemes –Zemgales hercogu vēsture, bet arī ļoti gards piedzīvojums!- „ Dievu ēdiens” – karsta šokolāde Hercogienes un galma dāmu sabiedrībā. Jau 18.gs karsto šokolādi labprāt dzēra visos Eiropas karaļnamos un, protams, arī Mītavā. 21.gadsimtam paredzēto šokolādes recepti ir izveidojuši LLU pārtikas tehnoloģijas fakultātes studenti. Vienlaikus ar šokolādes baudīšanu Jūs uzzināsiet par lielākās Baltijas barokālās pils celtniecības noslēpumiem, hercogu neizdevušos dzīvi un studentu neticamajiem piedzīvojumiem.

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis
Viens no interesantākajiem objektiem, bez kura apmeklēšanas Jūs nebūtu pilnvērtīgi bijuši Jelgavā ir Sv. Trīsvienības baznīcas tornis. Līdz 1944.gadam te atradās Sv, Trīsvienības baznīca, kas bija pirmā akmens celtne Jelgavā un skaitās viena no pirmajām luterāņu akmens baznīcām Eiropā. Jums būs iespēja apskatīt vēsturisko ekspozīciju tornī.

Ledus skulptūru festivāls
Šis festivāls ir skaistākie svētki pilsētā. Te pulcējas desmitiem ledus skulptoru no daudzām pasaules valstīm. Parasti festivāls notiek februāra pirmajās dienās. Jāsaka, ka festivāls ar katru gadu pulcē arvien vairāk un vairāk apmeklētāju, kā arī mākslinieku, kas izstāda savus darbus.
Festivāla laikā var aplūkot lielākas un mazākas ledus skulptūras. Katru gadu festivālam ir sava tēma. Piemēram 2009.gada tēma bija „Mīlas galaktika”. Skulptūras tiek izgaismotas. Katru gadu ledus skulptūru izgatavošanai tiek izmantots apmēram piecpadsmit tonnu ledus. Var apmeklēt arī lielo Ledus bāru.
Vakarā atgriešanās Rīgā.

EKSKURSIJU CENAS:
Bērni ekskursijās līdz 12 gadiem!

Ekskursijas Pērkot birojā Pērkot uz vietas
Ekskursija Jelgavā 10 EUR/ bērniem - bez maksas 15 EUR/ bērniem - bez maksas


Papildus izdevumi:

 • Ieejas biļete Kurzemes Hercogu kapenēs - 3 EUR/ bērniem - 1.50 EUR;
 • Šokolādes gardumi Hercogu rezidencē - 4 EUR;
 • Sv. Trīsvienības torņa ekspozīcija un skatu laukums - 2.50 EUR/ bērniem, studentiem, skolēniem - 1 EUR;
 • Ledus skulptūru festivāls - 5 EUR/ skolēniem - 3 EUR/ bērniem līdz 7 g. - bezmaksas.

Ceļazīmes cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (WC, kondicionētājs, karstais ūdens apstāšanās pauzēs);
 • Grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļazīmes cenā neietilpst:

 • Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos.
 • Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • Medicīniskā apdrošināšana.

Svarīga informācija:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.