Atpakaļ uz sarakstu

Krāšņāko Latvijas piļu mozaīka!

Neaizmirstams vienas dienas brauciens!

Izraujies no ikdienas rutīnas un baudi patiesi interesantu un aizraujošu vienas dienas braucienu , iepazīstot Latvijas skaistākās pilis. Nenovērtējams baudījums acīm un izzinoši interesantas ekskursijas visas dienas garumā.

Ceļojuma programma:

07:00 izbraukšana no Rīgas.

Jaunmoku pils atrodas gleznainajos Kurzemes pakalnos, 75 km no Rīgas. Pils celta 1901.gadā ,pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta kā medību pils - neogotiskā stilā ar jūgendstila elementiem. Tai ir īpaša vieta starp Latvijas arhitektūras šedevriem. Mainoties vairākiem īpašniekiem, muižas ansamblis tagadējā izskatā veidojies īsā laikā, taču saglabājot arhitekta V. Bokslafa koncepciju - radīt šo saimniecības un atpūtas kompleksu kā Hanzas pilsētu gotikas iespaidu sintēzi. Dzeltenās savvaļas tulpju pļavas maijā, medus saldā liepu ziedu smarža jūlijā, kastaņu ežu piebērtie celiņi oktobrī un ziemas saules spožais mirdzums.

Šlokenbekas muiža atrodas Milzkalnē, Slocenes upes krastā, tikai 5 km attālumā no Tukuma. Muiža ir viens no retajiem nocietinātas viduslaiku muižas paraugiem Baltijā un vienīgais Latvijā, kas saglabājies līdz mūsu dienām. Muižā mūs sagaidīs vietējais gids, kura pavadībā dosimies ekskursijā  "Šlokenbekas muižas īpašā" . Tajā ietilpts muižas labumu baudīšanu, kas vairāk piemērota pieaugušajiem, bet arī mazākajiem braucējiem būs interesanti. 

Durbes pils ir uzskatāma par vienu no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm. Tā ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur atjaunots 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma interjers un radīts priekšstats par vācbaltu kultūru.Mums būs iespēja  detalizēti iepazīt pils vēsturē nozīmīgus notikumus un baudīt pils neatkārtojamo atmosfēru.

Jaunpils pils celta 1301. gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis, ko no trim pusēm apņem dzirnavu dīķis un kuru sākotnēji apdzīvoja nelielas bruņinieku vienības. Vēlākajos gados pili pārveidoja, izbūvēja lielo aizsargtorni un pārējos stāvus. 1576. gadā pili īpašumā ieguva Rekes dzimtas pārstāvis Tīss fon der Reke. Dzimta muižā saimniekoja gandrīz 350 gadus.
Jaunpils viduslaiku pils sevī glabā vairākus dzīves stāstus, noslēpumus un vairāk kā 710 gadus ilgu vēstures notikumu virkni, ar kuru pils viesus ekskursijās iepazīstina pils gide.

Vakarpusē došanās uz Rīgu.

Papildus izdevumi:

 • Interesanta un izzinoša ekskursija gida pavadībā Jaunmoku pilī - 3 EUR/ Pensionāriem, studentiem un skolēniem – 1.70 EUR;
 • "Šlokenbekas muižas īpašā" ekskursija - 4 EUR;
 • Gardā muižas zupa ekskursijas noslēgumā – 2.50 EUR (iepriekš jāpiesaka);
 • Ekskursija, ar vietējo gidu Durbes pilī – 3 EUR/ 2 EUR skolēniem, studentiem, un pensionāri;
 • Ekskursija, ar vietējo gidu Jaunpils pilī – 4.50 EUR;
 • Piemaksa par papildvietu autobusā - 12 EUR.

Ceļazīmes cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (WC, kondicionētājs, karstais ūdens apstāšanās pauzēs);
 • Grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļazīmes cenā neietilpst:

 • Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos.
 • Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • Medicīniskā apdrošināšana.

Svarīga informācija:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.