Atpakaļ uz sarakstu

Brīnumskaistā Melnkalne!

Zeme ar ideālu klimatu, nevainojamu ekoloģiju, tīru jūru un tirkīzsaļu ūdeni!

Melnkalne – tā ir ideāla vieta atpūtai. Pasakaina daba, kalnaina ainava, lieliskas pludmales – tā ir valsts vizītkarte. Melnkalnē visur var redzēt zaļus krūmus, dārzus, kokus, ziedu laukus – īsta paradīze zemes virsū!
Melnkalne tiek uzskatīta par Eiropas ekoloģijas rezervātu. Brīnišķīgās pludmales, nacionālie parki, tīra jūra, bagātas ekskursiju programmas, garšīgs ēdiens, lētas cenas, garšīgi vīni, brīnumaini viesmīlīgi cilvēki, kas piedevām vēl ir apveltīti ar lielisku humora izjūtu!

IZMITINĀŠANA:

Villa Tania 3* - Ģimenes villa ''Tanja Rafailovic'', saviem viesiem piedāvā mājīgus apartamentus ar jaunām mēbelēm un mini virtuvi, kurā var pilnvērtīgi pagatavot maltīti. Virtuvē ir trauki un elektronika. Neskatoties uz to, ka villa ir tikai pāris soļu attālumā no pludmales, apartamentiem nav skata uz jūru. Numuros ir Wi-Fi internets, gaisa kondicionieris un televizors, bet seifa pakalpojumus var saņemt par papildus samaksu. Otrajā stāvā ir brīvi pieejams gludeklis un gludināmais dēlis. Villas saimnieki ir ļoti viesmīlīgi un atsaucīgi un uzņem Jūs ar vislielāko prieku.

Ceļojuma programma:

1.DIENA.
05:00 izbraukšana no Rīgas. Pa ceļam Lietuva, Polija. Pusdienu pārtraukums Polijā. Nakts tranzītviesnīcā Slovākijas teritorijā.

2. DIENA.
Brokastis. Pārbrauciens līdz Egerai.
Ekskursija Egerā vietējā gida pavadībā (pēc vēlēšanās, par papildsamaksu). 
Egera ir Ungārijas baroka galvaspilsēta! Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Ekskursijas laikā apskatīsiet Egeras cietoksni, turku laika minaretu, katedrāli, Minorītu baznīcu. Egera ieņem 3.vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā. 
Brīvajā laikā iesakām apmeklēt termālos baseinus. Jūsu rīcībā 7 ārstnieciskie termālie baseini, baseins bērniem, masāžas baseins, burbuļvannas. 
Pēcpusdienā aicinām doties uz “Skaistās sievietes ieleju(pēc vēlēšanās, par papildsamaksu) un nodegustēt 5 vīna šķirnes, tai skaitā slavenos Egeras vīnus - “Egri Bikaver”, ”Egri Lenyka”, piedalīties konkursā, uzzināt vīna darīšanas noslēpumus un nobaudīt nacionālo ungāru gulaša zupu. Pēc tam būs iespēja iegādāties vīnus tieši no ražotāja par patīkamām cenām. Nakts viesnīcā Horvātijā.

3. DIENA.
Brokastis. Mēs dodamies uz vienu no skaistākajām Horvātijas pilsētām - Splitu. 
Ekskursija Splitā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
Jūs skatīsiet vecpilsētu, kur atrodas vienīgā Romas impērijas laika pils, kura celta 3.gs., kad šeit apmetās uz dzīvi ķeizars Diokletians - "apsēstais ar celtniecību" - kā viņu dēvēja. Apskatīsim arī Zelta un Sudraba vārtus, Sv. Duje katedrāli, Jupitera templi un valdzinošo jūras krastmalu.
Nakts apartamentos Adrijas jūras piekrastē.

4. - 9. DIENA.
Atpūta pie Adrijas jūras ar dzīvošanu Bečiču kūrorta apartamentos.

Lai Jūsu atpūtu padarītu interesantāku un daudzveidīgāku, piedāvājam Jums sekojošas ekskursijas un izklaides programmu:


Ostrogas klosteris.
Ostrogas klostera nozīmīgumu Melnkalnē var salīdzināt ar Meteoriem Grieķijā. Šeit glabājas Svētā Ostrogas Vasīlija brīnumdarītāja svētie pīšļi. Dažādu reliģiju svētceļnieku tūkstoši šeit ierodas, lai pielūgtu svēto brīnumdari un izlūgtos miesas un dvēseles dziedināšanu. Svētā Ostrogas Vasīlija diena  -12.maijs Melnkalnē tiek svinēts līdzīgi kā Ziemassvētki un Lieldienas. Savu nosaukumu klosteris ieguvis no kalna, pie kura tas atrodas. Mūsdienās šo klosteri godina tāpat, kā Jeruzalemes svētvietas un Novo Afonu. It sevišķi turku jūga laikā klosteris bija nacionālās ticības un ideju glabātājs. Sv. Vasīlija laikā tieši šis klosteris bija vieta, kur pulcējas serbu patrioti- haiduki, lai cīnītos pret turku jūgu. Vedenskas baznīcas relikvārijā glabājas šķirsts ar Sv. Vasīlija svētajiem pīšļiem, kā arī 1732. gada lūgšanu grāmata un ar 1779.gadu datētie baznīcas svečturi. Apmeklējis Ostrogu 1903. gadā krievu ceļotājs E. Markovs rakstīja: „Pīšļi ir melnkalniešu lielākais svētums. Viņi gatavi atstāt naidniekam nodedzināšanai savas mājas, pamest sievas un bērnus likteņa varā, bet sava glābēja svētos pīšļus aizstāvēs līdz pēdējai asins lāsei”. Pēc būtības pareizticīgo klosteris ir vienīgais pasaulē, kuru bez pareizticīgajiem apmeklē arī katoļi un musulmaņi. Ostrogas klosteris ir tik spēcīga svētvieta, ka šeit tiek dziedināti pat neglābjami slimie.
Tieši no klints klosterī tek svētavots. Leģenda vēstī, ka Sv. Vasīlijs piesitis klintij ar roku, un sācis tecēt svētais ūdens. Netālu atrodas laukumiņš, kur 1000 m. augstumā aug vecs vīnogulājs. Tas izauga tieši uz klints kad Sv.Vasīlijs nomira, - vairāk kā pirms 300 gadiem, aug un dod augļus augstkalnu apstākļos, kādos vīnogulāji vispār nevar augt. Uzskata, ka arī šim vīnogulājam piemīt brīnumdarītāja spēks un pie tā brauc ar neauglību sirgstošas sievietes.


Morača un Taras upju kanjoni.
Ekskursijas laikā Jūs brauksiet gar gleznaino Morača upes kanjonu. Apstāsieties pie pareizticīgā klostera (1252 g.), kas ceļas pāri upei ar skaistu panorāmas skatu. Pēc tam dosieties uz valsts ziemeļiem, Kolasina pilsētu un Biogradska Gora Nacionālo parku, kur apstāsieties pie tāda paša nosaukuma ezera. Ceļš vedīs gar Taras upi garām Mojkovac pilsētai. Paši skaistākie skati paveras no Džurdževiča tilta, kas 1940 gadā tika uzskatīts par pašu augstako tiltu Eiropā (149 m). Mūsu ekskursiju beigsim Durmitoras Nacionālajā parkā, kurā atrodas kalnu slēpošanas kūrorts Žabljak un Melnezers. Žabljak pilsētas restorānā Jums būs iespēja nobaudīt Melnkalnes nacionālos ēdienus - jēru un upju foreli.


Kruīzs pa Skadaras ezeru.
Skadara ezers ir lielākais Balkānu pussalā, kaut gan dzimis vairāk nekā pirms 65 miljoniem gadu. Ezera apkārtnei noteikts Nacionālā parka statuss - krāšņa daba, zied ūdensrozes, ūdens spogulī rindojas Dināru kalnu virsotnes, nelielas ar lauru kokiem un efejām apaugušas saliņas, seni klosteri un cietokšņu drupas, ūdens malā redzamas senas zvejnieku piestātnes un zivju restorāniņi, tas viss kopā ir daļa no izcila Melnkalnes kultūras mantojuma. Brauciens ar nelielu kuģīti caur ezera niedrēm un pa iztīrītiem kanāliem ir īpaši spilgts notikums. Niedres burtiski čum un mudž no dažādiem putniem, ziedošām ūdensrozēm un lilijām. Gar ezera krastiem ir arī daudz nelielas pilsētiņas, kas glabā daudzu gadsimtu vēsturi. Piestāsim pie kādas no skaistajām baznīcām vai cietokšņa drupām. Pēc tam mūs gaida pusdienas terasē ezera krastā. Ēdienkartē: cepta forele vai karpa, svaigu dārzeņu salāti, mājas vīns (baltais/sarkanais), sula, ūdens, rakija. 


Vakars nacionālajā stilā.
Dosimies uz Melnkalnes ciematiņu kalna pakājē, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz Melnkalnes piekrasti. Kā galveno ēdienu Jums pasniegs jēru, gatavotu podiņā krāsnī, kā arī vietējās uzkodas (siers, olīvas, vītināta gaļa), svaigu dārzeņu salāti, mājas vīns un vīnogu šņabis (loza). Nacionālā virtuvē kopā ar mākslinieku uzstāšanos, dziesmas un dejas – tas viss kopā ļauj aizmirst ikdienas rūpes un pilnībā iegrimst Melnkalnes bezrūpīgajā atmosfērā! Pēc galvenās programmas Jūs gaida patīkams vakars ar dzīvu mūziku.


Perast – Dievmātes sala – Kotora.
Jūs dosieties cauri ainaviskām vietām Boka – Kotoras līcī līdz Perastai. Šī pilsēta ir unikāls arhitektūras piemineklis. Dienas turpinājumā ar kuģīti nonāksiet Divmātes salā. Atgriezīsieties Perastā un turpināsiet ceļu uz Kotoru. Apskates ekskursija. Brīvais laiks.


Albānija.
Zeme, kas bagāta ar seniem antīkiem ciematiem, skaļiem tirgiem, arhaiskiem laukiem. Ceļmalās var ieraudzīt gan katoļu baznīcas, gan mošejas, gan pareizticīgo baznīcas. Pirmā pilsēta, ko apmeklēsim būs Škodera. Jūs pabūsiet pašā vecākajā Eiropas cietoksnī – Rozafa.Vēlāk ieradīsimies Albānijas tūrisma galvaspilsētā Durrē. Šeit atrodas valsts lielākā osta. Slavenākie apskates objekti šai vietā ir senais amfiteātris un karaļpils. Ekskursijas nobeigumā – Albānijas galvaspilsēta Tirāna. Pastaiga pa centrālo parku, kolorītajām ieliņām, viesosieties skatu tornī Sky Tower.


Kruīzs pa Boka – Kotoras līci.
Šīs ekskursijas laikā pa mierīgo Adrijas jūru, Jūs varēsiet jūsmot par fantastiskajiem dabas skatiem. Viļņu čuksti Jums izstāstīs teiksmas par varenajiem valdniekiem, spēcīgām dinastijām, slaveniem kapteiņiem un drosmīgajiem Kotoras jūrniekiem.

10. DIENA.
Agri no rīta apartamentu atbrīvošana. Izbraukšana mājup. Brauciens cauri Horvātiju, Ungāriju, Slovākiju, Čehiju. Nakts tranzītviesnīcā Slovākijas teritorijā.

11. DIENA. 
Brokastis. Brauciens cauri Polijai, Lietuvai. Pusdienu pārtraukums Polijā. Vakarā atgriešanās mājās.

UZMANĪBU! Izmitināšanas cena apartamentos Melnkalnē ir aprēķināta ar četrvietīgu dzīvošanu apartamentos. 

 • Piemaksa par vienvietīgu izmitināšanu - 150 EUR;
 • Piemaksa par divvietīgu izmitināšanu - 100 EUR;
 • Piemaksa par trīsvietīgu izmitināšanu - 50 EUR;

Papildus obligāti nepieciešams veikt tūristu nodokļa iemaksu tur pat uz vietas viesnīcā - 1,50 EUR no cilvēka/nakts!

EKSKURSIJU CENAS:
Bērni ekskursijās līdz 12 gadiem!

Ekskursijas Pērkot birojā Pērkot uz vietas
Egerā + vīna degustācija "Skaistās sievietes ielejā" 40 EUR/ bērniem 25 EUR 50 EUR/ bērniem 35 EUR
Splita 20 EUR/ bērniem 10 EUR 30 EUR/ bērniem 20 EUR
Ostrogas klosteris 25 EUR/ bērniem 15 EUR 35 EUR/ bērniem 25 EUR
Moračas un Taras kanjoni 35 EUR/ bērniem 25 EUR 45 EUR/ bērniem 35 EUR
Skadaras ezera kruīzs 35 EUR/ bērniem 25 EUR 45 EUR/ bērniem 35 EUR
Nacionālais vakars 40 EUR/ bērniem 25 EUR 50 EUR/ bērniem 35 EUR
Perasta – Dievmātes sala – Kotora 35 EUR/ bērniem 25 EUR 45 EUR/ bērniem 35 EUR
Albānija 35 EUR/ bērniem 25 EUR 45 EUR/ bērniem 35 EUR
Kruīzs pa Boka – Kotoras līci 25 EUR/ bērniem 25 EUR 35 EUR/ bērniem 35 EUR


Papildus izdevumi:

 • Papildvieta autobusā - 120 EUR;
 • Piemaksa par izmitināšanu vienvetīgā numuriņā tranzītviesnīcās - 55 EUR.

Ceļazīmes cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (WC; kondicionētājs, karstais ūdens, tēja, kafija – apstāšanās pauzēs);
 • Naktsmītnes atbilstoši maršruta aprakstam – tūrisma klases **/*** viesnīcās, divvietīgie vai trīsvietīgie numuri ar labierīcībām, brokastis;
 • Melnkalnē četrvietīga izmitināšana apartamentos, bez ēdināšanas;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļazīmes cenā neietilpst:

 • Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos.
 • Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • Medicīniskā apdrošināšana.

Svarīga informācija:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.