Atpakaļ uz sarakstu

Nezināma valsts Maķedonija!

Egera - Skopje - Ohrida - Matkas kanjons - Kokino observatorija - Belgrada!

Pašlaik Maķedonija joprojām ir viena no visvairāk neizpētītajām valstīm Eiropā. Tās majestātiskās vēsturiskās drupas, pastorālie ciemati, dabas paradīze kalnos, joprojām ir noslēpumi aiz septiņiem zīmogiem. Aizbraukt šeit nozīmē ne tikai atklāt visus šos un daudzus citus dārgumus, bet arī nokļūt uz vienu no kontrastējošās kultūru sajaukšanas centriem visā kontinentā: maķedonieši un albāņi, pareizticīgie un musulmaņi, turki un grieķi.

Ceļojuma programma:

1. DIENA.
Izbraukšana no Rīgas 5:30. Pa ceļam Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā. Nakšņošana viesnīcā Slovākijā.

2. DIENA.
Brokatis viesnīcā. Pārbrauciens līdz Egerai.
Ekskursija Egerā vietējā gida pavadībā (pēc vēlēšanās, par papildsamaksu).
Egera ir Ungārijas baroka galvaspilsēta! Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Ekskursijas laikā apskatīsiet Egeras cietoksni, turku laika minaretu, katedrāli, Minorītu baznīcu. Egera ieņem 3.vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā. 
Brīvajā laikā iesakām apmeklēt termālos baseinus. Jūsu rīcībā 7 ārstnieciskie termālie baseini, baseins bērniem, masāžas baseins, burbuļvannas. 
Pēcpusdienā aicinām doties uz “Skaistās sievietes ieleju” un nodegustēt 5 vīna šķirnes, tai skaitā slavenos Egeras vīnus - “Egri Bikaver”, ”Egri Lenyka”, piedalīties konkursā, uzzināt vīna darīšanas noslēpumus un nobaudīt nacionālo ungāru gulaša zupu. Pēc tam būs iespēja iegādāties vīnus tieši no ražotāja par patīkamām cenām. Nakts viesnīcā Ungārijas Serbijas pierobežā.

3. DIENA.
Brokastis viesnīcā. Pārbrauciens līdz Skopjei.
Piedāvajam iepazīt Maķedonijas galvaspilsētu - ekskursija Skopjē vietējā gida pavadībā (pēc vēlēšanās, par papildsamaksu).
Ekskursijas laikā iepazīsim 1500 gadus veco Skopjes cietokni, kura pirmsākumi meklējami jau Justiniāna I laikā. Tālāk iepazīsim Osmaņu impērijas mantojumu gan apskatot kādu no Skopjes mošejām, gan atgriezīsimies atpakaļ laikā, staigājot pa veco turku tirgu (čarsiju). Šķērsojot Vardaru, nonāksim iespaidīgajā pilsētas jaunajā centrā ar milzīgajām Filipa II un Maķedonijas Aleksandra skulptūrām, skaistajiem Kultūras un Vētures tiltiem un daudzām citām projekta „2014” ietvaros tapušjām celtnēm. Ekskursija noslēgsies pie Mātes Terēzes memoriālās mājas. 
Nakts viesnīcā Skopjes apkaimē.

4. DIENA.
Brokastis.
Brīva diena vai izbraukuma ekskursija uz Ohridu (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu).
Dodamies uz Maķedonijas un Balkānu pērli - Ohridu. Pilsētu pie Ohridas ezera, kas ir UNESCO aizsardzībā un kas ir dziļākais un vecākais ezers Balkānos. Pilsētu, kura tiek saukta arī par Balkānu Jeruzalemi, jo tajā bijušas 365 baznīcas. Katrai dienai sava. Pilsētu, kur tiek radītas Ohridas pērles, ko nesā pat karaliene Elizabete II. Pilsētu, kur radās kirilica ar savu pirmo universitāti Eiropā. Pilsētas apskate.
Atgriešanās viesnīcā.

5. DIENA.
Brokastis viesnīcā.
Izbraukuma ekskursija uz Matkas kanjonu (pēc vēlēšanās, par papildsamaksu).
Ļausimies dabas valdzinājumam, apskatīsim vienu no visvecākajām krustabaznīcām, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām. Vizinoties laivā, apskatīsim Matkas kanjonu no ezera vidus un Vrelo alu, kura, iespējams, ir Eiropas dziļākā ala (iespējams, jo tās dziļums pagaidām izmērīts vēl nav, pēdējie mērījumi apstājušies pie 202 m metru dziļuma. Pasaules dziļākā ala ir 282 metri). Unikāla vieta, kur smelties pozitīvas emocijas. Svaigs kalnu gaiss, dzidrais kanjona ūdens, zaļās klinšu nogāzes – piemērota vieta relaksācijai. 
Dodamies apskatīt pilsētu no augšas, no Vodno kalna puses, apskatot Millenium krustu. Kafijošana kalna virsotnē. Brauciens pa gleznaino Mavrovo nacionālo dabas parku.
Nakts Skopjē.

6. DIENA.
Brokastis.
Šai dienā dosimies uz mītisko vietu, Maķedonijas Stounhedžu – Kokino observatoriju.
Bronzas laikmetā, sēžot uz trim akmens torņiem, senais zīmju tulks vēroja saules un mēness ceļu. Sajūtas, kas Jūs apmņem šai vietā patiešām ir ļoti dažādas. Šī ir vieta, kur pirmais saules stars kādreiz pilnībā mainīja kāda cilvēka likteni. Tieši šajā vietā 4000 gadus atpakaļ tikai izraudzīti karaļi jeb pareizāk virsaiši.Visi sasēdās uz saviem soliem, un kuram pirmam uzspīdēs saullēkta stari, tas arī būs nākamais karalis. 

Dodamies prom no Maķedonijas. Vakarpusē apmeklēsim vēl vienu no Eiropas galvaspilsētām Donavas krastos – Belgradu.
Ekskursija Belgradā (pēc vēlēšanās, par papildsamaksu).
Apskatīsim lielāko pareizticīgo baznīcu pasaulē – Sv.Sava katedrāli, iziesim cauri senākajai pilsētas ielai – Kņaza Mihaila ielai, apskatīsim Belgradas cietoksni Kalemegdanu, kurš slejas Donavas un Savas satekā un parku, kas to ieskauj. Kur doties vakariņās? Protams, ka uz Skadaras ielu, pie viena izbaudot arī Belgradas bohēmu.
Nakts viesnīcā Belgradā.

7. DIENA.
No rīta dodamies mājupceļā. Ceļš cauri Serbijai, Ungārijai, Slovākijai. Nakts viesnīcā Polijā. 

8. DIENA.
Brokastis viesnīcā. Mājupceļš cauri Polijai, Lietuvai. Vakarā atgriešanās mājās.

EKSKURSIJU CENAS:
Bērni ekskursijās līdz 12 gadiem!

Ekskursijas Pērkot birojā Pērkot uz vietas
Ekskursija Egerā + vīna degustācija "Skaistās sievietes ielejā" 40 EUR/ bērniem 25 EUR 50 EUR/ bērniem 35 EUR
Ekskursija Skopjē 20 EUR/ bērniem 10 EUR 30 EUR/ bērniem 20 EUR
Izbraukuma ekskursija Ohridā 25 EUR/ bērniem 15 EUR 35 EUR/ bērniem 25 EUR
Izbraukuma ekskursija uz Matkas kanjonu 25 EUR/ bērniem 15 EUR 35 EUR/ bērniem 25 EUR
Ekskursija Belgradā 20 EUR/ bērniem 10 EUR 30 EUR/ bērniem 20 EUR


Papildus izdevumi:

 • Papildvieta autobusā - 120 EUR;
 • Piemaksa par izmitināšanu vienvetīgā numuriņā - 120 EUR;
 • Laivas Matkas kanjonā - 7 EUR/ cilv.;
 • Vodno kalnu pacēlājs - ap 2 EUR/ cilv.

Ceļazīmes cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu ( WC; kondicionētājs, karstais ūdens, tēja, kafija – apstāšanās pauzēs);
 • Naktsmītnes atbilstoši maršruta aprakstam – tūrisma klases **/*** viesnīcās, divvietīgie vai trīsvietīgie numuri ar labierīcībām, brokastis;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļazīmes cenā neietilpst:

 • Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos.
 • Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • Medicīniskā apdrošināšana.

Svarīga informācija:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.