Atpakaļ uz sarakstu

Spoki un leģendas Polijas pilīs!

Vilanovas pils - Goluhovas pils - Kornikas pils - Malborkas pils - Rešelas pils!

Ierasts, ka liela daļa ceļotāju, kas dodas uz Eiropu, ne tiem labākajiem vārdiem izsakās par Poliju un cenšas tai pēc iespējas ātrāk tikt cauri, lai apskatītu skaisto Rietumeiropu. Tomēr no jāsaka, ka šādai steigai nav pamata – Polija kā viena no lielākajām Eiropas valstīm ar bagāto vēsturi, daudzveidīgo dabu un izdevīgo atrašanās vietu ir apskates vērta.
Neticat? Dodaties ar mums šai aizraujošajā ceļojumā un apmeklējiet kaut dažas no Polijas pilīm, kas viegli var konkurēt ar pazīstamajām Vācijas, Francijas un Čehijas pilīm, ko parasti braucam lūkot. Tajās atradīsiet gan pazemes ejas, gan Teitoņu ordeņa leģendas, spokus un, protams, neizsīkstošu baudījumu acīm.
Turklāt šis būs arī maciņam draudzīgs ceļojums, jo Poliju apceļot būs lētāk, nekā viesoties tās kaimiņvalstīs.

Ceļojuma programma:

1. DIENA.
5:30 izbraukšana no Rīgas. Ceļš cauri Lietuvai, pusdienu pauze Polijā.
Ap 15:00 ieradīsimies Varšavā un dosimies baudīt Vilanovas pili un parku. Pie Vilanovas ezera, aptuveni 11 kilometrus no pilsētas centra, toties bijusi vasaras rezidence diviem poļu karaļiem. Celta 18. gadsimtā un ir viena no skaistākajām baroka laikmeta celtnēm Eiropā. Jau 1805. gadā te atklāts viens no senākajiem muzejiem Eiropā. Rezidences kompleksā ir arī 19. gadsimtā neogotikas stilā celts mauzolejs un 18. gadsimtā būvētā Svētās Annas baznīca.
Nakts viesnīcā pie Koņinas.

2. DIENA.
Brokastis.Šai dienā aplūkosim divas ļoti interesantas pilis. 
Goluhovas pils.
Šī franču renesanses stilā celtā pils atrodas aptuveni 100 kilometru attālumā no Poznaņas. Tā celta 16. gadsimta vidū un it labi iederētos arī Luāras ielejā. Tas slavenākā īpašniece bijusi princese Izabela Čartoriska, kura bijusi liela mākslas cienītāja, un viņas kolekcija apskatāma arī mūsdienās. Interesanti, ka franču neorenesanses stilā 19. gadsimtā pārbūvētajā Goluhovas pilī glabājas arī ievērojama Baltijas mākslas, tostarp latviešu klasiķu, gleznu kolekcija. Pils interjers un tās 19. gadsimta mēbeles labi saglabājušās un arī ir lieliska sava laika liecība, kas rada īpašo gaisotni pilī. 

Kornikas pils.
Arī šī pils celta viduslaikos, tomēr līdz mūsdienām saglabājušās vien dažas no oriģinālajām sienām un pagrabi. Tā pārbūvēta trīs reizes – 16., 18. un 19. gadsimtā. Savukārt tikai 2011. gadā tā beidzot iekļauta Polijas vēstures pieminekļu sarakstā, teikts "Theculturetrip".Pilij, kas piedzīvojusi tik garu mūžu, protams, netrūkst arī leģendu. Runā, ka Kornikas pilī spokojas tās bijušais īpašniece no 18. gadsimta Teofila, ko pazīst arī kā Balto dāmu. Kornika aicina apskatīt lielo pili, tās muzeju ar senlaicīgo mēbeļu kolekciju, un vienu no lielākajiem dendroloģiskajiem parkiem Polijā. Tāpat slavena ir tās kariešu garāža.
Nakts viesnīcā Koņinas apkaimē.

3. DIENA.
Brokastis.
Malborkas pils.
Malborkas viduslaiku pilij bijusi raiba un interesanta vēsture, kas saistīta gan ar Teitoņu ordeni un bruņiniekiem, gan smagām kaujām un nacistu okupāciju.
Malborkas pils ir lielākā Teitoņu ordeņa pils Eiropas ziemeļos. Iespaidīgā, gotikas stilā celtā sarkano ķieģeļu pils gandrīz 200 gadus piederējusi ordeņa bruņiniekiem, kas to saņēma kā dāvinājumu no Mazovijas hercoga.
Tā kā pils celta cietokšņa un aizsardzības vajadzībām, tā atrodas stratēģiski ļoti nozīmīgā vietā – uz pussalas, ko no divām pusēm ieskauj Nogatas upe. Tādējādi cietoksnis bijis grūti ieņemams. Ziedu laikos pats cietoksnis bijusi vesela pilsēta.
Vācu ordeņa valdīšanas laikā šo vietu dēvēja par Marienburgu. Tā laika gaitā piederējusi gan prūšiem, gan zviedriem un poļiem.
Nakts viesnīcā Polijā.

4. DIENA.
Brokastis.
Rešelas pils.
Tā ir kā maza pasaku pilsētņa! Mierīgās ieliņas, ķieģeļu celtnes ar sarkano dakstiņu jumtiem. Līdz mūsdienām pilsētā saglabājusies Varmijas bīskapu pils, ko sāka celt 1350.gadā. Apskatīsim pili un uzkāpsim pils tornī, lai aplūkotu apkārtni no putna lidojuma.
Vakarā atgriešanās mājās.

Papildus izdevumi:

 • Piemaksa par vienvietīgo numuru viesnīcā - 60 EUR; 
 • Piemaksa par papildvietu autobusā - 50 EUR;
 • Rešelas pils - 5 EUR/ bērniem - bez maksas;
 • Malborkas pils - 10 EUR/ bērniem - 5 EUR;
 • Goluhovas pils - 6 EUR/ bērniem - 5 EUR;
 • Kornikas pils - 5 EUR/ bērniem - 3 EUR;
 • Foto atļauja Kornikas pilī - 10 PLN;
 • Vilanovas pils - 10 EUR/ bērniem - 5 EUR.

Bērni līdz 12 gadiem!

Ceļazīmes cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi ar tūrisma klases komfortablu autobusu ( WC; kondicionētājs, karstais ūdens apstāšanās pauzēs)
 • Naktsmītnes atbilstoši maršruta aprakstam – tūrisma klases **/*** viesnīcās, divvietīgie vai trīsvietīgie numuri ar labierīcībām, brokastis;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļazīmes cenā neietilpst:

 • Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos.
 • Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • Medicīniskā apdrošināšana.

Svarīga informācija:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.